Elektromanyetik Alan Ölçüm Hizmeti

Electrosense ekibi tarafından gerçekleştirilen bir ev ölçümü

Elektromanyetik radyasyon konusunda uzmanlaşmış olan Electrosense markamız insan yaşam alanlarındaki elektromanyetik radyasyon seviyesinin ölçümü, değerlendirilmesi ve alınması gereken önlemlerle ilgili olarak hizmet vermektedir.

İyonize olmayan elektromanyetik radyasyon insan maruziyeti konusunda uluslararası eğitimler almış uzmanlarımız, yaşam alanlarındaki elektromanyetik radyasyon seviyesinin ölçümünü, nasıl daha az maruz kalınabileceğine dair danışmanlık hizmeti verebilecek niteliktedir.

Ayrıca, firmamız, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ( BTK) tarafından ölçüm yetki belgesine sahiptir. Bu kapsamda, baz istasyonları, televizyon ve radyo vericileri, radar sistemleri gibi kaynakların emr ölçümünü gerçekleştirmektedir.

Elektromanyetik radyasyon veya diğer bir adıyla Elektromanyetik alan şiddeti düşük frekans ve broadband (geniş bant) ölçümlerinde profesyonel emf ölçüm cihazı olan Wavecontrol SMP2’yi kullanmaktadırlar. ICNIRP ve BTK’nın tanımladığı limitlerin üstünde ya da yakınında değerler ölçülmesi halinde spektrum analizörü ile frekans frekans ayrıştırarak, elektromanyetik kirliliğinin kaynağı tespit edilmektedir.

Firmamız, BTK ile elektromanyetik alan şiddetini sürekli izleme projesini ( ESİS ) yürütmüştür. Türkiye’de bir ilk olan bu sistem ile elektromanyetik alan şiddeti ölçüm cihazı yerleştirilmiş olan noktalardaki elektromanyetik alan şiddetini 7/24 takip edilebilmektedir.

İSG – iş sağlığı ve güvenliği konusunda çalışma ortamlarında, ofislerde, sanayi tesislerinde, fabrikalarda vb. alanlarda çalışanların maruz kaldıkları elektromanyetik alan ölçümü yapılması Avrupa Birliği iş sağlığı ve güvenliği direktifi olan 2013/35/EU yönetmeliği kapsamında bir zorunluluktur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ( ÇSGB ) de bu yönetmeliği takip etmektedir.

Bu konuda; Electrosense olarak, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında çalışma alanlarında, çalışanların maruz kaldıkları elektromanyetik radyasyon seviyesi tespiti için profesyonel ölçüm hizmeti vermektedir.

Gerçekleştirdiğimiz elektromanyetik alan ölçümü hizmetlerine dair bazı referans işlere ait bilgileri ve fotoğrafları aşağıdaki bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Elektromanyetik alan ölçümü referanslarımız